Blog posts

Graikija

Graikija

Graikija

Nors nemažai teko važinėti ir skraidyti po Europą (vis tik viskas čia mums ranka pasiekiama) iki Graikijos vis netekdavo nukeliauti. O štai per pastaruosius metus ten pabūvoti pasisekė net 3 kartus. Ir mielai važiuosiu dar ir dar. Oras aksomiškai švelnus, žmonės atviri ir geraširdiški, maistas viduržemiškai sodrus ir kvapnus, vynas lengvas ir nebrangus, o istorinis palikimas milžiniškas. Kainos Graikijoje ir šiaip labai nesikandžioja, o paliesti krizės verslininkai pasidaro kur kas sukalbamesni. Žinoma, teks išklausyti ilgus pasakojimus, kokia bloga valdžia, kaip nesirūpina žmonėmis, o socialinė sistema neegzistuoja… Bet patys žmonės irgi nelabai linkę prisidėti – mokesčiai čia mokami labai vangiai ir lengviausia atsiskaityti grynaisiais, nes jei net yra banko terminalai, jais naudojamasi labai nenoriai ir dažnai jie tiesiog “neveikia“.
Į Graikiją geriausia keliauti rudenį ar pavasarį, nes vasarą pasidaro nepakeliamai karšta ir gali tekti didžiąją dalį laiko praleisti kondicionuojamose patalpose. Bet kai pas mus jau vėsoka, labai smagu pasišildyti dar visai kaitrioje Graikijos saulėje.
Savo pažintį su Graikija pradėjome nuo Atėnų ir, žinoma, didžiausios įžymybės – Akropolio. Kad ten patekti, reikia įkopti tikrai į nemažą kalną – taip kad geriausia ten išsiruošti iš ryto, kai dar nėra labai karšta. Ten pamatysite Partenoną – monumentalią šventyklą, didžiausius Akropolio vartus – propilėjų, Erechtėjono ir kitas šventyklas. Mes, bekopdami į kalną, dar pasisamdėme gidę. Tai kainavo 70 eurų, kuriuos pasidalinome dar su viena turistų pora iš Argentinos. Tikrai buvo verta!

029
Erechtėjono šventykla

Nusileidę nuo Akropolio dar galite aplankyti Senovės Agorą. Tai buvęs gyvenimo, religinis ir prekybos centras. Dabar čia tik likę griuvėsiai. Visai šalia Senovės Agoros muziejus ir Nacionalinis archeologijos muziejus. Jeigu domintės istorija, čia galite praleisti kad ir visą dieną. Tai didžiausias ir svarbiausias iš visų esančių Graikijoje. Į Akropolį ir dar 6 Atėnų įžymybes galite nusipirkti vieną jungtinį bilietą – tikrai nemažai sutaupysite.

051
Agora

Aplankę istorines vietas galite atsikvėpti jaukiose kavinukėse Monastiraki rajone ir dar paslampinėti ir apžiūrėti garsųjį blusų turgelį. Turint omenyje dabartinę krizę, ten galite rasti tikrų vertybių.
Dar viena dėmesio verta atrakcija – užsikelti į Likabetus kalną (Mount Lycabettus) funikulieriumi. Nuo kalno viršaus atsiveria kvapą gniaužianti panorama. Tai galima padaryti iš Kolonaki rajono. Beje, kuriame susibūrę prabangesni ir įdomesni restoranėliai, kur galite užsukti užkąsti.

039
Likabetus kalnas

Jei neturite noro ar laiko kopti į Akropolį ar kilti į Likabetus kalną – Atėnų panoramą galite apžvelgti nuo Grand Bretagne viešbučio stogo. Ten yra viešbučio restoranėlis ir bariukas, kur galite laisvai patekti, net nebūdami viešbučio klientais. Na, teks užsisakyti nepigų kokteilį (nuo 15 eurų) – bet dėl tokio vaizdo galima tiek paaukoti.

Atenai 085
Akropolis nuo Grand Bretagne stogo

Būdami Atėnuose bent vieną dieną praleiskite Glifada (Glyfada) priemiestyje. Tai rajonas, kur gyvena turtingiausi graikai – žvaigždės ir įžymybės. Rajonas driekiasi palei jūra su nesibaigiančiais pliažais ir jachtų uostais. Glifada centre galite rasti begales parduotuvių ir stilingų barų.
Užsukite į Flisvos jachtų uostą (Flysvos marina) – pamatysite puikių prabangių jachtų, galėsite išgerti kavos jaukiose kavinukėse ar suvalgyti dabar labai ten madingo šaldyto jogurto.

Atenai 019
Flisvos marina

Jei jau esate Graikijoje būtinai nuvažiuokite į Delfus. Tai mitologinė šventykla kalnuose, minima jau prieš tūkstančius metų. Ten Aleksdanras Didysis keliavo klausti patarimo, o ir vėliau šalių valdovai neapsieidavo be Delfų orakulų pranašysčių. Nuo Atėnų tai pora valandų kelio, aukščiau kalnuose. Galite nustebti dėl visai kitokio oro, nei Atėnuose. Mes išvažiavome iš sostinės plieskiant saulei, o Delfuose pasitiko lietus. Bet tai nesutrukdė pasidžiaugti reginiais.

Pusvalandis kelio nuo Atėnų galite rasti puikią Poseidono šventyklą. Jos pačios likę tik griūvėsiai, bet reginiai aplink atimantys žadą. Pati šventykla ant aukšto kalno, apačioje driekiasi jūra. Įspūdinga!
Taip kad turėdami laisvą ilgesnį savaitgalį šokite į lėktuvą ir pasinerkite į senovės legendomis ir mitais apipintą antikos pasaulį.

About the author

Komentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *