Blog posts

Kainos Japonijoje: ar tikrai ten viskas baisiai brangu?

Kainos Japonijoje: ar tikrai ten viskas baisiai brangu?

Japonija

Bent jau man galvoje Japonija visuomet asociavosi su labai brangia šalimi. Ar tikrai viskas ten taaaaip brangu? Ir taip, ir ne. Ypatingai brangi šalis Japonija – tai daugiau tik likęs įvaizdis. Šiandien galite keliauti po šią šalį net pigiau negu po kai kurias Vakarų Europos šalis, na bet žinoma, ten tikrai ne taip pigu, kaip mūsų pamėgtoje Pietryčių Aziojoje.

Transportas

Japan 527
Žymusis greitasis traukinys Shinkansen

Kas iš tiesų labai brangu Japonijoje, tai transportas. Susisiekimas ten be galo patogus, kelis šimtus kilometrų gali nuvažiuoti per porą valandų ir traukiniai važiuoja bent porą kartų per valandą. Kartais tai skamba neįtikėtinai… Įsivaizduokite, įsėdate Vilniuje į traukinuką, patogiai ištiesiate kojas ir… po penkių valandų būnate pravažiavę visą Lenkiją! Kaip fantastikos knygoje J. Dar vienas pritrenkiantis faktas apie Japonijos greituosius traukinius (shinkansen arba bullet train) – per pastaruosius 20 metų jų vidutiniškas vėlavimo laikas yra 18 sekundžių! Žodžiu jie važiuoja minuntė į minutę, kaip ir parašyta tvarkaraštyje.

Bet, kaip suprantate, už tą gerumą reikia susimokėti. Pavyzdžiui kelionė iš Tokijo į Kijotą (518km ir 138 min) kainuoja 13.520¥ (~135$). Ne ką pigiau kainuoja ir pasivažinėjimas mieste – minimalus mokestis traukiniu ar metro kainuoja nuo 110 iki 190¥. Taigi kaip sutaupyti?

Miesto tranportui visuomet galite įsigyti dienos pasą. Jis atsiperka, jei tuo pačiu transportu važiuojate daugiau negu du kartus per dieną. Ir tikrai kur kas patogiau, negu kas kartą ieškoti smulkių monetų ir pirkti bilietuką.

Būtinai apsvarstykit JR paso pirkimą. Taip pat, jei planuojate keliauti viename regione, pasidomėkite galimybe įsigyti pasą tam regionui, kaip pvz. JR East. JR pasas gali būti įsigyjamas 7, 14 ar 21 dienai ir pigiausias kainuoja 28.300¥(283$). Skamba tikrai brangiai, bet tuomet turėsite galimybę paso galiojimo laikotarpiu važinėtis visomis JR linijomis (mieste ir tarp miestų) nemokamai.

Viešbučiai

Japan 335
Tradicinis japoniškas viešbutis ryokan

Viešbučiai taip pat brangūs Japonijoje. Ypač vertinant kainos ir kokybės santykį. Net ir 4 žvaigždučių viešbučių kambariukai bus ypatingai maži – praktiškai tiek, kiek užima pamažinta dvigulė lova ir lagaminui pasidėti vietos jau sunkiai beužteks. Taip pat ten nerasite spintų susidėti daiktams, tik keletą pakabėlių ir gal vieną kokią lentyną. Toks kambariukas 4 žvaigdučių viešbutyje Tokijo centre (Šindžiuku) kainuos nuo 150$.

Tačiau, jei norite pataupyti, galite rasti ir kitų visai priimtinų variantų. Labai populiarus sprendimas Japonijoje yra verslo viešbučiai. Jie tikrai bus minimalistiniai, tačiau švarūs ir tvarkingi. Kaina būtų nuo 65$ už dvivietį kambarį.

Norėdami patirti tikrą Japoniją ir viešbutyje, apsistokite tradiciniame japoniškame viešbutyje ryokan. Galite rasti pačio įvairiausio lygio ryokan: nuo visai nebrangių iki ohohoho kokių brangių.

O jeigu norite patirti tikrą Japoniją, apsistokite kapsulių viešbutyje. Kas nėra apie tai girdėjęs? Kodėl gi jums to neišbandyti patiems? Šiandien yra atsidarę nemažai naujų tokių viešbučių, kurie specializuojasi turistų aptarnavime, o ne, kaip seniau įprasta, skirti girtiems darbuotojams pasnausti. Kaina nuo 34$.

Maistas

IMG_2078
Japoniškas makaronų patiekalas ramen

Turbūt didžiausias mitas, kad maistas labai brangus Japonijoje. Žinoma, jei jūs vakarieniausite Michelin žvaigždutes turinčiuose restoranuose (kurių tikrai nemažai Japonijoje ir vertų dėmesio), Jums tai pigiai neatsieis. Bet jei norite pavalgyti skaniai ir nebrangiai – tai tikrai ta šalis.

Bene populiariausi nebrangūs patiekalai Japonijoje būtų makaronai. Už 500¥ (~5$) galite gauti didžiulę lėkštę makaronų sriubos su priedais. Tiesą sakant, mes kažkaip nelikome sužavėti, bet čia jau skonio reikalas. Bet tikrai labai skaniai valgėme virtų ir keptų koldūniukų. Už lėkštę mokėjome po 300¥ (~3$). Mes nepersivalgėme, bet galite rinktis dvibubą porciją ir liksite tikrai sotūs ir per daug neišleidę.

Japan 100
Čia gamina skaniuosius koldūniukus

Ir kaip gi Japonija be sušių? Nors, prieš važiuodama į Japoniją, girdėjau, kad japonai sušių nevalgo, čia kaip sumuštiniai pas mus ar greitas maistas. Tikri japonai valgo visai kitokį maistą. Bet sušių buvo pilna visur ir labai neblogų. Mes tikrai nepraleidome progos paskanauti jais. Ieškantiems nebrangaus maisto, rekomenduojame sušių konvejerius, kur yra pigiau negu kitokiame sušių restorane. Ir čia galite nesunkiai kontroliuoti būsimas išlaidas rinkdamiesi patiekalus pagal kainą, kurią atspindi skirtingos spalvos lėkštutės.

Dar viena nebrangi pietų opcija buvo restoranėliai, teikiantys kompleksinius pietus. Už 700¥ (~7$) gavome miso sriubos, tofu, ryžių ir keptos mėsos su padažu rinkinį. Gal ir nebuvo pats gurmaniškiausias valgytas maistas, bet alkiui užmušti tiko puikiai. O porą vakarų, truputėlį pavargę  nuo japoniško maisto, pirkome salotėlių 7 eleven ir puikiai vakarieniavome už 400¥ (~4$).

Ir būtinai paragaukite bento. Tai labai populiarus japoniškas pietų lauknešėlis. Mes jį pirkdavome pasiimti į  kelionę traukiniu. Ypač didelis bento pasirinkimas būna būtent traukinių stotyse. Nors perkant galima apžiūrėti pavyzdinį bento turinį, tačiau dažniausiai kiekvieną kartą, atsisėdę į traukinį, kaip ritualą pradarydavome savo lauknešėlį ir tyrinėdavome jo turinį. Praktiškai garantuotai sulaukdavome siurprizų! Kaina apie 500¥ (~5$).

Labai patiko gėrimų automatų sistema. Praktiškai bet kur ir bet kada, sumanęs atsigerti, galėdavai apsidairyti ir rasti gėrimų automatą. Mineralinio vandens pusės litro buteliukas kainuoja 110¥(~1.1$), kitokie gėrimai po 150¥(~1.5$).

Kavos (kapučino ar latė) kainos svyruoja nuo 500-700¥(~5-7$), priklausomai nuo vietos ir kavinės prabangumo. Kaip ten nebūtų keista Strabucks kava buvo viena iš pigesnių.

Gėrimų kainos baruose labai kintantis dalykas. Pavyzdžiui viename bare Tokijo Golden Gai rajone už alaus bokalą ir sakės stiklą sumokėjome 900¥(~9$), o po pusvalandžio gretimame bare tie patys gėrimai mums atsiėjo dvigubai brangiau. Tiesa, alus labai nestiprus Japonijoje.

Pramogos

Japan 310
Šventyklas galite lankyti nemokamai

Didžiąją daugumą šventyklų Japonijoje galima lankyti nemokamai. Kartais gali tekti susimokėti už įėjimą į vidų. Taip pat parkai irgi dažniausiai yra atviri visiems.

Nemažai muziejų irgi nemokami, o kiti turi keletą dienų per mėnesį, kai galima eiti laisvai.

Apskritai daugiausiai už įėjimą į parkus, muziejus ar šventyklas mokėjome 1000¥ (~10$), bet dažnai, jei iš viso reikėdavo mokėti, užtekdavo ir 300-500¥ (~3-5$).

Brangiausiai mokėjome pasikėlimui į Dangaus Medį (Skytree). Iki 450 metrų galima pasikelti už 30$ žmogui. Tiesa galima rinktis ir pigesnį variantą – į 350 metrų kelia už 20$.

Apsipirkimas

Japan 200
Japonijoje tikrai rasite vietų apsipirkti

Kadangi neplanavo labai smarkiai apsipirkinėti, tai labai išsamiai nesidomėjome kainų skirtumais Europoje ir Japonija. Tačiau, kiek teko pastebėti, kainų lygis labai panašus. Taip kad nebent verta apsipirkinėti dėl to, kad tai mėgstate arba dėl kitokio ar įvairesnio prekių pasirinkimo.

Tiesa, norėdami pirkti drabužius, susidūrėme su dydžiu problema. Pavyzdžiui mano vyrui visos drabužių rankovės buvo beviltiškai per trumpos…

Aš daugiau domėjausi kosmetikos kainomis, ypač japoniškos. Tai tikrai nėra dramatiškai pigiau, netgi gal Duty free ir mažesnės kainos. Bet pats apsipirkimo procesas su neįtikėtinai paslaugiomis pardavėjomis (kad ir nekalbančiomis angliškai), buvo vertas dėmesio.

Gal viena prekių kategorija, kur galite sutaupyti pirkdami Japonijoje, būtų fotoprekės. Mes pirkome blicą fotoaparatui 20 proc. pigiau. Nepamirškite, kad galite pasinaudoti mokesčių grąžinimu (5 proc.), tam atvejui pirkdami prekes būtinai turėkite pasą.

Mūsų išlaidų suvestinė

Mes per 10 dienų dviese Japonijoje išleidome 290.000¥. Mes nei labai taupėme, nei labai išlaidavome. Nepraleidome progos keletą kartų pavakarieniauti ar pasikelti į Dangaus Medį.

Pagal www.japan-quide.com išlaidų suvestinės skirtingų biudžetų keliautojams per 10 dienų/9 naktis.

10 dienų (Yen) Vienam žmogui Dviems žmonėms
Mažas biudžetas 62-104.000 124-181.000
Vidutinis biudžetas 104-175.000 181-306.000
Didelis biudžetas virš 175.000 virš 306.000

About the author

Komentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *