Blog posts

Maldyvai – rojaus kampelis, kuriame… nėra ką veikti?

Maldyvai – rojaus kampelis, kuriame… nėra ką veikti?

Maldyvai

Susigundėme keliauti į Maldyvus pamatę pigių aviabilietų pasiūlymą. Nusipirkome bilietus ir po kiek laiko pradėjome dairytis viešbučio. Čia ir prasidėjo linksmumas… Staiga supratome, kad pigiausi viešbučiai kainuoja nuo 100 eurų, o ir tokių nelabai koks pasirinkimas buvo… Tuomet susivokėme, kodėl Maldyvai laikomi prabangia vieta atostogauti…

Maldyvus sudaro daugiau negu 1000 salų, nusidriekusių Indijos vandenyne, netoli Indijos. 200 iš jų yra gyvenamos, 200 yra įsikūrę viešbučiai. Gyvena apie 300 000 žmonių. Pusė jų įsikūrę Malėje, šalies saloje-sostinėje. Kadangi aukščiausia vieta Maldyvuose yra 1,8 m virš jūros lygio, tai gresiantis klimato atšilimas ir galimas vandenynų lygio pakilimas grasinasi panardinti visą šią valstybę po vandenius. Todėl negaiškite ir aplankykite Maldyvus dabar :).

Maldyvai 016

Maldyvus pasiekėme per Frankfurtą, 10 valandų skrydis ir mes jau Malėje. Bet iki viešbučio dar gabaliukas kelio. Turėjome pasirinkimą – plaukti laivu keletą valandų ar skristi oro taksi. Pasirinkome taksi. Tikrai smagi buvo patirtis. Atvažiavome į restoranėlį prie jūros. Užsisakėme atsigerti ir, laukdami savo skrydžio, stebėjome kylančius ir besileidžiančius ant vandens mažus lėktuvėlius. Linksmiausia, kad šių avialinijų pilotai vaikšto su šortukais, o lėktuvus pilotuoja nusimetę šlepetes – basi. Lėktuve apie 10 vietų, geriausia, jei pavyksta atsisėsti priekyje, tuomet galite daryti puikias gražiųjų Maldyvų salų nuotraukas iš paukščio skrydžio.

Mūsų viešbutis buvo įsikūręs mažoje salelėje, kurioje tik jis ir tebuvo. Kaip vėliau paaiškėjo besikalbant su savininku, kad tai vienas mažiausių viešbučių Maldyvuose (70 kambarių), orientuotas į naturalumą ir šeimos poilsį. Išėjus iš mūsų kambario per užpakalines duris iš karto atsiduri pliaže, o jūra už keliasdešimt metrų. Kadangi kurortėlis nedidelis, tai paprastai pliaže žmonių nebuvo per daug, o ir tuos jau po kelių dienų pradėjome pažinti ir sveikintis.

Maldyvai 089

Pati sala buvo tokia nedidelė, kad ją lėtu žingsniu apeidavome per 10 minučių. Bet, kaip vėliau pastebėjome, tai toli gražu ne pati mažiausia sala Maldyvuose. Teko matyti, kaip atostogų nameliai nusidriekia iki kelių šimtų metrų į jūrą aplink mažulyti plotelį žemės. Ir nors tie nameliukai ant vandens atrodo labai egzotiškai ir romantiškai, kažkaip pagalvodavau, kad taip susigrūdus atostogauti iš tikro ne pats didžiausias malonumas, ką jau kalbėti apie privatumą…

Maldyvai 097

Mūsų salos restoranas buvo įsikūręs atvirame ore virš vandens. Tai valgydami galėjome dairytis į jūros tolius, o pasižiūrėję žemyn – skaičiuoti beplaukiojančius mažus smėlinius rykliukus ir rajas. Suskaičiuodavome iki 10!

Mes mėgstame nardyti. Todėl renkantis salą ir viešbutį svarbus kriterijus buvo geras namų rifas (house reef) ir vertos dėmesio nardymo vietos netoliese. Tai namų rifas tikrai buvo nuostabus. Pilnas gyvybės: koralų ir žuvyčių. Didžiulę moreną gerą pusvalandį stebėjome tiesiog nuo kranto. Galima buvo nardyti, o taip pat sėkmingai plaukioti su vamzdeliu ir žvalgytis. Tai turbūt ir buvo pats populiariausias užsiėmimas saloje. Du kartus per dieną buvo galima plaukti nardyti į aplinkui esančias nardymo vietas, o kartą per savaitę narus gabendavo į tolimesnes visai dienai. Taip pat saloje buvo ir burlenčių su instruktoriumi, tačiau per savo buvimo laiką nematėme, kad kas su jomis plaukiotų. Gal tiesiog nebuvo norinčių, o gal oro sąlygos netiko?

Taigi apibendrinant Maldyvai tikrai yra graži ir patraukli vieta atostogauti. Su galybe mažyčių gražučių salelių žvelgiant iš oro taksi skrydžio, dangaus mėlynumo vandeniu, baltu smėliuku ir beveik privačiu paplūdimiu. Jeigu mėgstate nardyti ar plaukioti su vamzdeliu – tai tikrai puiki vieta. Tačiau… kainos tikrai labai aukštos, o tokį pat gražų vandenį ir smėliuką galite rasti ir Turkijoje, Egipte ar Tailande.

Maldyvai 254

Gyvenant saloje gali greitai pabosti sukti ratus aplink salą, bet pasirinkimo neturėsite. Maistas restorane buvo tikrai geras, tačiau bet kur Pietryčių Azijoje turėtumėte galimybę rinktis iš dešimčių ir šimtų restoranėlių ir kiekvieną vakarą valgyti kitur, o ir kainos nepalyginamai mažesnės.

Na ir veikla, veikla, veikla… Jei Jūs važiuojate švęsti Medaus mėnesio arba esate taip pervargę nuo darbų, kad tenorite visas savo atostogos gulėti ant smėliuko ir gurkšnoti kokteilius, tai tikrai puiki vieta. Kitu atveju… Čia nerasite nei besikeičiančio gamtovaizdžio, nei šventyklų, nei ryžių laukų…

Mes aplankėme Maldyvus ir nusprendėme, kad tai vieta, kur galima vieną kartą atvažiuoti, kad pamatyti savo akimis kas tai yra ir to užtenka. Ir… kitais metais vėl čia išsiruošėme… Na bet šį kartą praleidome nardymo laive ir viskas, ką veikėme, tai nardėme, nardėme, nardėme. Bet tai jau kita istorija :).

Maldyvai 434

Patarimai

 • Pradėkite ieškoti viešbučio ne vėliau nei likus keliems mėnesiams iki kelionės – turėsite didesnį pasirinkimą ir lankstesnes kainas. Likus mėnesiui iki atostogų datos lieka tik ypač prabangūs viešbučiai (nuo 300 eurų už naktį).
 • Keliaudami į Maldyvus imkite viešbutį „viskas įskaičiuota“, nes mažoje saloje vis tiek neturėsite didelio pasirinkimo, kur valgyti, o kainos tikrai gali būti milžiniškos, kaip 5$ už vandens buteliuką ir pan.
 • Rinkdamiesi salą atkreipkite dėmesį į jos dydį. Jeigu ji visiškai miniatiūrinė, galite turėti mažai privatumo.
 • Jei mėgstate nardyti ar plaukioti su vamzdeliu, tai išsiaiškinkite ar Jūsų saloje yra geras namų rifas ir ar netoliese yra gerų nardymo vietų.
 • Kadangi Maldyvai yra musulmoniška šalis, tai į ją griežtai draudžiama atsivežti alkoholio. Visi lagaminai skanuojami, o atrasti gėrimai konfiskuojami.
 • Patarčiau rinktis viešbutį toliau nuo sostinės Male – turėsite ramesnį poilsį, virš galvos kasdien neskraidys lėktuvai ir nelakstys greitaeigiai kateriai. O ir turėsite galimybe praskristi oro taksi!

About the author

komentaras

 1. pasaka
  25 kovo, 2015 at 2:47 pm
  Reply

  Atrodo tikrai kaip rojaus kampelis. Visada svajojau Maldyvuose vestuves turėti ar važiuoti medaus mėnesiui. Ir kaip rašote, kad gali pabosti, gal ir tiesa, bet man kartais norisi taip patingėti, kad išvis nieko neveikti net jei norisi 🙂

Komentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *