Blog posts

Ar moterys pamėgs alų Bremene?

Ar moterys pamėgs alų Bremene?

Vokietija / Bremenas

Kas nežino brolių Grimų pasakos apie Brėmeno muzikantus? Na taip, galima ten nuvykus netgi nusifotografuoti prie juos simbolizuojančios skulptūros, pamėmus už asilo kojos palinkėti sau sėkmės įgyvendinti kokią svajonę, ir t.t.

Bremen 105
Brėmeno muzikantų skulptūra

Visgi, su draugais nukeliavome ten pamatyti kitokio Brėmeno. Prieškalėdinė Vokietija – Kalėdinių turgaviečių šurmulys, kepamų dešrelių kvapas, meduoliai ir alus. Galėtum tuo džiaugtis, bet ilgai netversi atvykęs žiemą, nes miestas netoli jūros, senamiestis iš abiejų pusių apsuptas upės, tad šaltis ir drėgmė greitai persismelkia iki kaulų.

Taigi, viskas nuo pradžių. Ankstyvas penktadienio reisas iš Vilniaus ir mes jau Brėmene. Prie pat oro uosto tramvajaus stotelė (Eurų monetos būtinos įsigijant bilietus automate) ir po keliolikos minučių jau atvykstame į patį senamiestį.

Šaltis ir alkis nuveda į dešrelių barą prie pat miesto rotušės. Nors vieta turėtų būti turistų dažnai lankoma, anglų kalbos čia nereikia – tad tenka prisiminti vokiečių pradžiamokslį.

Bremen 097
Brėmeno aikštė

Kelios minutės fotosesijai prieš rotušę ir žvarbus vėjas priverčia ieškoti jaukaus restoranėlio – Friesenhof pasirodė svetingas ir čia renkamės  karštą vyną arba Beck alų.

Bremeno šv. Petro Katedra, netoliese esančios riterio Rolando bei Bremeno muzikantų skulptūros, trumpa apžvalga aikštėje priešais parlamento rūmus, ir vėl norisi sušilti.

Bremen 096
Rolando skulptūra
Bremen 098
Katedra

Artėja pirmosios dienos programos „vinis“ vizitas į BECK alaus daryklą. Jei būtų šilta, iš senamiesčio paupiu pėsčiomis darykla pasiekama per keliolika minučių. Lapkričio žvarba gena mus į taksi.

Bremen 150
Beck’o gamykloje

Trumpas filmukas apie daryklos istoriją, daryklos sąsajų su miesto herbu analizė bei vizitas į alaus cechus, kur per dieną išpilstomi keli milijonai butelių ar skardinių alaus neprailgsta, bet visi skuba į degustacinę salę. O paragauti yra ko!

Soti vakarienė STAEV restorane, kur alus nešamas mažose stiklinaitėse, o ne bokaluose, mus stebina. Verdiktas – jei geras alus, galima gerti ne tik iš bokalo, bet vis tiek reikia užsakyti dideliais kiekiais :). Tiems, kieno skrandžiai jautrūs  – tikra palaima apsilankyti vaistinėje priešais rotušę: ir gražu, ir greit palengvėja. Tiesa, ne taip greitai, kaip norėtųsi, nes mums įprastų fermentų čia tiesiog nežino. Pagyvenęs vaistininkas greitais susivokė ir parekomendavo kažkokios mikstūros, kurią čia pat praskiedė šiltu vandeniu, ir iš karto lengviau.

Bremen 139
Blusų turgus krantinėje

Šeštadienio rytas. Sužinojome, kad senamiesčio krantinėje vyksta blusų turgus, tad ilgai nesvarstėme, ką veikti. Įgyta varyje graviruota XVI a pasaulio žemėlapio reprodukcija (5EUR :)) papuoš darbo erdvę.

Pasivaikštome po labai simpatišką menininkų rajoną –  Böttcherstrasse. Čia randame mažą saldainių parduotuvėlę, kurioje jie prieš mūsų akis ir gaminami. Daug mažų parduotuvėlių ir galerijų. Apžiūrime ir karilioną (tai tarpusavyje suderintų įvairaus dydžio varpų komplektas). Jis sudarytas iš 30 Meissen‘o porcelianinių varpų, kurie groja jūrų melodijų ir tradicinių tautinių dainų miksą. Nuo balandžio iki gruodžio kas valandą galima pasiklausyti šių varpų skambėjimo.

Bremen 132
Böttcherstrasse karilionas

Toliau  – pusdienis skirtas moterims, nors ir vyrams (bent kai kuriems) laikas neprailgo. 20 minučių taksi nuo senamiesčio iki outletų rajono miesto pakraštyje turėjo pašiurpinti kredito korteles, bet jos pasirodė kantrios. Tik po kelių valandų žingsniavimo po žinomų ir mažiau žinomų prekių ženklų išparduotuves susizgribome, jog teks gerokai pavargti, kol viską supakuosime į šįkartą labai ribotą bagažą. Grįžtame į miestą ir vakarienei pasirinkome Rotušės rūsyje įrengtą restoraną – Ratskeller. Įspūdinga! 600 metų istorija, UNESCO paveldas.  Bremeno virtuvei būdinga žuvis, tačiau ir mėsos patiekalai bei užkandžiai (taukai ir kt) tikrai verti dėmesio. Patarimas – rezervuokite iš anksto, arba ateikite nestandartiniu laiku – prieš 18 valandą – tada dar turėsite tikimybę ten pakliūti.  Prie tokio maisto labiau tinka alus, tačiau moterys lieka ištimos karštam vynui…

Vakarą praleidžiame meniškame Brėmeno rajone Böttcherstrasse, klaidžiodami mažomis, siauromis ir jaukiomis gatvelėmis. Prasilenkiame su iš viduramžių atklydusių žibintų uždegėju. Pasijaučiame kaip nuklydę keletą amžių į praeitį.

Bremen 165
Böttcherstrasse gatvelės vakare

Ten randame ir alternatyvią Brėmeno muzikantų skulptūrą.

Bremen 175
Alternatyvi Brėmeno muzikantų skulptūra

Ar vyksime dar kartą? Taip! Nepavyko patekti į Mercedes Benz gamyklą, kur surenkami SLK modeliai (reikėjo anksčiau rezervuoti), outletai ir vasarą outletai, pasivaikščiosime su gidu po naktinį Brėmeno senamiestį. Vasarą gal ir miestas kitaip atrodys.  Ir alus bus dar gardesnis. Taigi, iki pasimatymo Brėmene vasarą!

———————————-

Kelionės biudžetas 2 asmenims:

skrydis su Ryanair iš Vilniaus, 2 nakvynės 4* viešbutyje, ekskursija BECK alaus darykloje, pietūs, vakarienės 1100 lt.

About the author

Komentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *