Blog posts

Audronės 100 – asis nėrimas!

Nardymas Tailande

 

Aš šiandien padariau 100-ąjį nėrimą!!!

Audronė po vandeniu

Po keleto nenardymo dienų (nes prasidėjo lietingasis sezonas, buvo didelė audra ir keletą dienų laivas negalėjo plaukti į jūrą), šiandien vėl išsiruošėme nardyti. Pastarosiomis dienomis dėl audros buvo labai prastas matomumas. Šiandien tikėjomės, kad matomumas bus pagerėjęs. Vilčių teikė ir skaidrus paplūdimio vanduo ryte plaukiant į laivą. Tačiau pirmame nėrime matėme ne daugiau poros metrų.

Bet visą nėrimą smagino mūsų klientai.

Turėjome du klientus: vienas labai patyręs naras ir pats divemaster’is, kitas sakėsi turįs 300 nėrimų. Todėl tikėjomės labai ramaus nėrimo. Tačiau antrasis klientas akivaizdžiai labai nervinosi, kas nebūdinga patyrusiems narams. Vandenyje irgi elgėsi kaip po azotine narkoze: blaškėsi į visas puses ir aukštyn žemyn. Vienu metu net buvome jį pametę ir norėjome daryti avarinį iškilimą, bet jis atsirado anksčiau. Oras jam baigėsi po 20 minučių. Todėl laiko veltui neleidome, gainiodamiesi jį pirmyn atgal 🙂

Egidijus po vandeniu

O šiaip mūsų mokslai eina visiškai į pabaigą. Vakar praktiškai pabaigėme paskutinius DMT (divemaster trainee) darbus – darėme skill circuit ir stress test.

Skill circuit -tai 20 pratimų po vandeniu, kuriuos turi labai aiškiai mokėti parodyti studentams, kaip pvz kaukės nusiėmimas ir užsidėjimas, plaukimas be kaukės ir pan.

Stress test – buvo pats smagumas. Po vandeniu turėjome pasikeisti visa nardymo įranga: kaukėmis, nardymo liemenėmis (BCD) ir lastais. Ir visa tai reikia daryti kvėpuojant vienu reguliatoriumi pakaitomis. Paprastai toks testas daromas 3 metrų gylyje, kad esant kokioms nors problemoms galėtum be problemų iškilti į paviršių. Kadangi mūsų atveju arti tokio gylio nebuvo, tai mes darėme 7 metruose. Buvo tikrai smagu! Ypač pasikeitimas kaukėmis: man Egidijaus buvo gerokai per didelė ir pastoviai leido  vandenį, o Egidijui mano kaukė leido, nes visiškai neatitiko veido matmenų. Šiuo testu būsimi divemaster’iai tikrinami ar sugeba būdami net stresinėje situacijoje (kai ne visuomet turi ką kvėpuoti) logiškai mąstyti ir planuoti veiksmus.

About the author

komentarai

 1. Marius
  7 lapkričio, 2009 at 6:20 pm
  Reply

  Na tai Audrone su jubiliejum 🙂
  Kad skaitliukas dar greiciau suktusi!

 2. Ilona
  9 lapkričio, 2009 at 7:44 am
  Reply

  Sveikiname, oho šimtasis nėrimas, geriausios sėkmės linkime!!!

Komentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *