Blog posts

Rykliai!!!

Nardymas Tailande

Wow! Šiandien mes matėme ryklius ir iš labai arti!!! Jau kelias dienas Egidijus iš toli matė keletą ryklių, tačiau šiandien su jais susidūrėme kaktomuša 🙂

Tai buvo bullsharks (nežinau kaip lietuviškai tiksliai verčiasi). Tai truputį paskaitėme Wikipedijoje http://en.wikipedia.org/wiki/Bull_shark . Pasirodo tai vieni iš agresyviausių ir pavojingiausių ryklių (gerai kad to nežinojau prieš tai :), tačiau jie bijo narų leidžiamų burbulų ir nebuvo nei karto užpuolę narų šiose vietovėse.

Bullshark (foto ne mūsų)

O buvo taip… Jau keletą dienų Chumpon rife narai matydavo ryklius. Todėl šiandien su viltimi juos pamatyti išplaukėme ten ir mes. Kad gyvenimas nepasirodytų per lengvas Audronei reikėjo vesti narų grupę: instruktuoti, rodyti kur plaukti, prižiūrėti kiek liko oro ir (kas sudėtingiausia :)) grįžti prie laivo. 28 m gylyje pamatėme ryklius tolumoje. Audronė plaukė pirma ir užsižiūrėjo į juos, kai iš prieko pasirodė 4 metrų milžinas, plaukiantis tiesiai į ją. Ryklys pakeitė kryptį likus porai metrų. Galima buvo pasiekti ranka !!!

Ženklas ‘ranka prie kaktos’ reiškia ryklys!

 

 

 

 

Antrą nėrimą plaukėme dviese be jokių studentų (ačiū dievui! ir instruktoriui G, kuris pirmą kartą mums leido plaukti visiškai savarankiškai). Ši privilegija nedažnai čia suteikiama (o gal net ir visiškai čia nesuteikiama, bent jau aš nemačiau). Nuplaukėme į tą vietą, kur tikėjomės vėl pamatyti ryklius. Ir pamatėme net keturis vienu metu!!! Jie plaukiojo ir suko ratus palei dugną.  Gaila, kad negalėjome nusileisti žemiau, nes kompiuteriai jau rodė, kad esame arti dekompresijos.

Pas mus artinasi musonų sezonas, jau pora dienų gavome lietaus. Staiga pakyla rytų vėjas ir telkiasi debesys. Oras atšala iki 26-28, pradeda lyti.  Po pusvalandžio vėl gali būti pats ramiausias oras, saulutė ir 32 laipsniai.