Blog posts

Kaip pirkti aviabilietus

Praktiški patarimai

Visi norime nebrangiai skristi atostogų. Girdime įvairiausių istorijų ir mitų apie NEREALIAI pigius skrydžius, ir tada prasideda varžybos – „o aš tai ten skridau dar 300 lt pigiau“ ir panašiai 🙂 . Taigi, tiek iš asmeninės, tiek iš darbinės patirties pasidalinsiu keliomis įžvalgomis.

Kada ir kur (ne)keliauti?

Kuo ansksčiau užsakai kelionę, tuo pigesni bilietai. Iš esmės tikrai taip, bet…  Iš anksto galima prognozuoti, kad skrydžiai į pietryčių Aziją bus pigesni gegužę birželį ir brangesni gruodį- sausį. Kodėl taip?

Visų pirma, vakariečių darbo ir atostogų ciklas. Taip jau yra, kad vasaros mėnesiais europiečių ir amerikiečių darbo kelionių skaičius mažėja, tačiau atostogautojų skaičius dar nėra toks didelis, kaip liepą ar rugpjūtį. Netgi ir tais mėnesiais keliautojai renkasi jiems artimesnes šalis – nes malonų vasarišką orą ne daug kas ryžtasi iškeisti į tvankų Azijos karštį.  Skandinavai pasistengs ištrūkti iš saulės nematančių namų į šiltus ir saulėtus regionus nuo gruodžio vidurio iki sausio vidurio, tad gauti nebrangius bilietus tam laikotarpiui yra tikrai sudėtinga, jei iš vis įmanoma.

Antra, klimato sąlygos. Kaip jau minėjau, pietryčių Azijos regionuose gegužės – rugpjūčio mėnesiais buna daugiau lietaus, daugiau tvankumo ir juntamo karščio. Todėl planuodami keliones būtinai į tai atsižvelkite. Keliaukite tais laikotarpiais, kai keičiasi sezonai – kainos bus palankesnės ne tik skrydžiams, bet ir apgyvendinimui. Ir dar – nepamirškite, kad lietaus sezonas dažniausiai reiškia trumpą lietų kas dieną ir kiek mažiau saulėkaitos, tad tai neturėtų atbaidyti jūsų nuo kelionių į tropines šalis.

Trečia, vietinių gyventojų nacionalinių ir religinių švenčių grafikas, smarkiai įtakos skrydžių kainas. Niekam nelinkiu pakliūti į oro uostą, –  o dar labiau į traukinio vagoną:), –  Rusijoje tarp Naujųjų metų ir stačiatikių Kalėdų. Lygiai taip pat, kiniečiai Naujuosius stengiasi atšvęsti su šeimos nariais – teks pasistumdyti begalinėse kiniečių eilėse bei pamatysite, kad patvirtinta rezervacija dar nereiškia patvirtinto skrydžio :). Artimiausios kinų naujųjų metų datos yra šios:

2014 sausio 31

2015 vasario 19

2016 vasario 8

2017 sausio 28

Amerikiečiai būtinai skris susitikti per Padėkos dieną su savo šeima.  Artimiausios Padėkos dienos:

2013 lapkričio 28

2014 lapkričio 27

2015 lapkričio 26

2016 lapkričio 24

Ketvirta, pasitikrinkite, ar jūsų planuojamu kelionės laikotarpiu nevyks dideli renginiai, į kuriuos suplūs begalės žmonių. Tikriausiai nėra sunku nuspėti, kad Olimpiadų ar futbolo čempionatų metu bilietai ir viešbučiai pabrangsta, bet dar vyksta ir Formulės 1 varžybos, pasaulinės konferencijos, parodos ir panašiai.

Penkta, venkite keliauti pirmadienį, penktadienį ir sekmadienį (taisyklė galioja tose šalyse, kur savaitgalis būna šeštadienį ir sekmadienį :)). Pirmadieniais ir penktadieniais keliauja daugiau verslininkų, sekmadieniais dažniau grįžta atostogautojai. Sekmadieniais dažnas išvyksta verslo reikalais.

About the author

komentaras

  1. aviabilietai internetu
    23 vasario, 2015 at 1:52 pm
    Reply

    Tikrai informatyvus straipsnis. Tikiu, kad tikrai daug kam pagelbės.

Komentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *